Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Krzyż Wielkopolski
Strona główna » Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych » Kampania - Wyhamuj w porę
A A A

Profilaktyka i rozwiązywanie problemów alkoholowych: Kampania - Wyhamuj w porę

Gmina Krzyż, jako jeden z blisko 1400 samorządów, przyłączyła się do ogólnopolskiej społecznej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „SPRAWDŹ, CZY TWOJE PICIE JEST BEZPIECZNE”.

Organizatorem kampanii jest Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przedsięwzięciu patronuje m.in.: Senat Rzeczpospolitej Polskiej i Biuro Światowej Organizacji Zdrowia. Partnerami przedsięwzięcia są m.in.: Kolegium Lekarzy Rodzinnych, Komenda Główna Policji – Biuro Ruchu Drogowego, POLITYKA, FORUM, AMS, Wydawnictwo PARPAMEDIA, agencja reklamowa Silberball oraz dom mediowy Media Group.

Celem kampanii jest ograniczenie liczby osób pijących ryzykownie i szkodliwie oraz przekazanie wiedzy na temat szkód, jakie wiążą się ze spożywaniem alkoholu. Z badań przeprowadzonych przez PARPA wynika, że populacja osób pijących ryzykownie i szkodliwie kształtuje się w Polsce na poziomie ok. 13% i jest tym samym ponad cztery razy większa niż populacja osób uzależnionych od alkoholu (szacowana na ok. 3%).

Więcej o kampanii na stronach:

Spot telewizyjny promujący kampanię. (źródło: YouTube)

 

drukuj pobierz pdf    

cofnij wstecz